Bu sözleşme İngilizce (ABD) yazılmıştır. Bu sözleşmenin herhangi bir çevirisinin İngilizce yazılmış metinle çelişmesi halinde, İngilizce metin geçerli olacaktır.

Giriş

Son Değiştirme Tarihi: 10 Ekim 2012

Facebook Platformu, misyonu dünyayı daha açık ve bağlantılı hale getirmek olan Facebook'un bir uzantısıdır.

Platform uygulamaları ve geliştiriciler aşağıdaki belgelere uymalıdır ve bu belgelere tabidir:

Detaylı bilgi için, bu Örnek ve Açıklamalara bakabilirsiniz.


Prensipler

Harika bir kullanıcı deneyimi sunun

 • Sosyal ve ilgi çekici uygulamalar geliştirin
 • Kullanıcılara seçme hakkı ile bilgileri ve eylemleri üzerinde kontrol verin
 • Kullanıcıların uygulamanızı tanıtan, ilgili içerikleri paylaşmasına yardımcı olun

Kullanıcıların güvenini kazanın

 • Gizliliğe saygı gösterin
 • Kullanıcıları yanlış yönlendirmeyin, yanıltmayın, aldatmayın veya şaşırtmayın
 • Spam göndermeyin - içten ve samimi iletişimi teşvik edin

İlkeler

I. Özellikler ve İşlevler

 1. Yasaları veya herhangi bir bireyin ya da kuruluşun haklarını ihlal edemezsiniz, Facebook'un veya Facebook kullanıcılarının zarar görmesine ya da tamamen kendi takdirimize göre belirlediğimiz yasal yükümlülüklerin altına girmelerine neden olamazsınız. Özellikle şunlara dikkat edeceksiniz (mümkün olduğunda): Video Gizliliğini Koruma Yasası (VPPA) ile uyumlu hareket edecek, VPPA'ya tabi kullanıcı verilerinin Facebook üzerinden paylaşılabilmesi için kullanıcılardan gerekli tercih izinlerini alacaksınız. Bize yapılan hiçbir beyanatın, olağan iş süreci dahilinde arızi olmayacağını kabul edersiniz.
 2. Facebook kullanıcı adlarını veya şifrelerini proxy ile gizleyen, isteyen veya toplayan işlevler ekleyemezsiniz.
 3. Temel Facebook özellik ve işlevlerindeki bilinçli sınırlandırmalarımızı atlatamazsınız (atlattığınızı iddia edemezsiniz).
 4. Kullanıcı verilerini fiziksel bir ürünle (kupür albümü veya takvim gibi) entegre eden bir kullanıcıya hizmet sunuyorsanız, yalnızca o kullanıcının kişisel ve ticari olmayan kullanımı için fiziksel bir ürün oluşturmalısınız.
 5. Şu eşiklerden herhangi birini aşarsanız veya aşmayı planlıyorsanız, ilave koşullara tabi olabileceğiniz için lütfen bizimle iletişime geçin: (>5 Milyon AAK) veya (>100 Milyon günlük API çağrısı) ya da (>50 Milyon günlük gösterim).
 6. İnternet siteniz kullanıcıya Facebook'tan çıkış yapmasını sağlayan görünür bir "Çıkış Yap" seçeneği sunmalıdır.
 7. Sayfalardaki uygulamalara yönelik özel hüküm: Bir kullanıcı Sayfanızı ziyaret ettiğinde, Facebook uygulamanıza açıkça izin vermediyse veya doğrudan Sayfanızda bilgi vermediyse, yalnızca bizden ve kullanıcının o Sayfayla bağlantılı Sayfanızla etkileşiminden elde ettiğiniz bilgileri kullanabilirsiniz. Örneğin, kişisel Sayfanız için analizlerin toplamını kullanabilseniz de, kullanıcının Sayfanızdaki deneyimini özelleştirmek amacıyla başka kaynaklardan gelen bilgileri Sayfanıza ekleyemezsiniz ve kullanıcının Sayfanızla etkileşimi hakkında farklı bağlamlara sahip (diğer Sayfalardaki veya internet sitelerindeki analizler veya özelleştirmeler gibi) hiçbir bilgiyi kullanamazsınız.
 8. Kullanıcıları Facebook özelliklerine veya işlevlerine gönderme yapıldığı şeklinde yanıltabileceğinden, Facebook simgelerini kullanamaz veya bu simgeleri temel alarak yenilerini üretemezsiniz ya da Facebook özelliklerine ve işlevlerine yönelik terimleri kullanamazsınız.
 9. Facebook iOS uygulaması içinde çalışan Mobil İnternet Uygulamaları ödeme kabul etmemelidir. Özellikle, bu uygulamalar Facebook Ödemeleri'ne atıfta bulunamaz, Facebook Ödemeleri'ni kullanamaz veya Facebook Ödemeleri'nin ya da iOS onaylı olmayan bir başka ödeme yönteminin kullanımı teşvik edemez.
 10. Rakip sosyal ağlar: (a) Facebook Platformu'nu iznimiz olmadan rakip bir sosyal ağa kullanıcı verileri aktarmak için kullanamazsınız; (b) Facebook'taki uygulamalar herhangi bir rakip sosyal ağdaki hiçbir uygulamaya entegre edilemez, bağlantı veremez, yönlendiremez, bunların tanıtımını veya dağıtımını yapamaz.
 11. Facebook'taki Kanvas veya Sayfa Sekmesi uygulamanızın esas amacı, kullanıcıları Facebook'tan çıkarıp harici bir siteye yönlendirmek olamaz.
 12. Yazılı iznimiz olmadan bizden elde ettiğiniz verileri herhangi bir arama motoruna veya dizine dahil edemezsiniz.
 13. Oyunlara yönelik özel hükümler:
  a. Facebook.com üzerinde yer almayan masaüstü web oyunları sadece Facebook Girişi'ni (arkadaş listesi gibi kullanıcı bağlantıları hariç bırakılmak suretiyle Kimlik Doğrulama), Sosyal Eklentiler'i ve yayınlamayı (ör. Feed Dialog, Stream Publish veya Open Graph) kullanabilir. Bu oyunlar kimlik doğrulama sırasında yaş, e-posta ve Yayınlama İzinlerimiz dışında ek izinler isteyemez (5 Aralık 2012 tarihinden itibaren geçerlidir).
  b. Facebook.com üzerindeki ve mobildeki oyunlar, Facebook.com üzerinde olmayan masaüstü web oyunlarıyla aynı uygulama kodunu paylaşmamalıdır. Facebook üzerinde olmayan oyun sitelerinin tanıtımını yapmak veya bağlantılarını vermek için Kanvas uygulamalarını kullanmamalısınız ve Facebook.com üzerinde olmayan masaüstü web oyunlarının tanıtımını yapmak veya bağlantılarını vermek için bizden aldığınız e-postaları kullanmamalısınız (5 Aralık 2012 tarihinden itibaren geçerlidir).
  c. Facebook.com veya Mobil İnternet üzerindeki oyunlar, oyun içinde kullanıcıların satın alabileceği tüm sanal ürünler ve oyun paraları için yegane ve münhasır ödeme yöntemi olarak sadece Facebook Ödemeleri'ni kullanmalıdır. Facebook.com veya Mobil İnternet üzerindeki oyunların içindeki tüm diğer ödeme seçenekleri, Facebook Ödemeleri yerine doğrudan o ödeme seçeneğinin üzerinden gerçekleştiği sürece yasaklanmıştır. Ödeme Yöntemi'nden kastımız, bir kullanıcının Facebook.com veya Mobil İnternet üzerindeki bir oyunun içinde, ister alışveriş işlemi sırasında ister kullanıcının önceden içinde Facebook Kredileri yüklü bir hediye kartı ya da elektronik kod satın alması gibi daha önce gerçekleşmiş bir işlem yoluyla, sanal paranın veya sanal ürünlerin parasal bir değerle takası dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir işlemi tamamlamasına olanak veren tüm yöntemlerdir. Kullanıcıların bir tek oyunu oynayarak kazandığı sanal para veya sanal ürün ödülleri bu tanıma dahil değildir.
  d. Facebook.com veya Mobil İnternet üzerindeki oyunlar, kullanıcıları üçüncü şahıslarla ilgili olmayan kullanıcı eylemleri karşılığında sanal para veya sanal ürünlerle ödüllendirebilir, ancak üçüncü şahısların dahil olduğu kullanıcı eylemlerine yönelik ödüllerin, Facebook Ödemeleri tekliflerinin entegre edilmesi yoluyla Facebook Ödemeleri tarafından desteklenmesi gerekir. Örneğin, kullanıcıları üçüncü bir şahısla kişisel kimlik bilgilerini paylaşacakları bir eylemi gerçekleştirmeleri karşılığında; üçüncü şahıslardan araç çubukları veya zil sesleri gibi dosyalar indirmeleri karşılığında; video izleme, mini oyunlar oynama veya anonim bir ankete katılma gibi üçüncü şahıslara sunulan pasif eylemler gerçekleştirmeleri karşılığında sanal para veya sanal ürünlerle ödüllendiremezsiniz.

II. Bizden Aldığınız Verileri Saklama ve Kullanma

 1. Yalnızca uygulamanızın çalışması için ihtiyacınız olan verileri isteyebilirsiniz.
 2. Uygulamanızın kullanıcı deneyimini geliştirmek için Facebook API kullanımı yoluyla elde ettiğiniz verileri önbelleğe alabilirsiniz, ancak verileri güncel tutmaya çalışmalısınız. Bu izin, size bu tür veriler üzerinde herhangi bir hak tanımaz.
 3. Hangi kullanıcı verilerini kullanacağınızı ve bu verileri nasıl kullanacağınızı, görüntüleyeceğinizi, paylaşacağınızı veya aktaracağınızı kullanıcılara açıklayan bir gizlilik ilkeniz olmalıdır. Ayrıca, gizlilik ilkenizin URL'sini Uygulama Panosu'nda bulunduracaksınız. Size bu olanağı sağlayan tüm uygulama pazar yerlerinde de uygulamanızın gizlilik ilkesinin bir bağlantısını bulundurmalısınız.
 4. Bir kullanıcının arkadaşlarına ait veriler sadece kullanıcının uygulamanızdaki deneyimi bağlamında kullanılabilir.
 5. Kullanıcılar uygulamanıza bağlandıklarında, aktarım işlemi için de olmak üzere belirli sınırlamalara tabi olacak şekilde, sizetemel hesap bilgilerini verirler. Uygulamanızda kullanıcıya yeniden göstermek dışında başka bir amaç için kullanmadan önce, Facebook API kullanımıyla elde edilen tüm diğer veriler için bu verileri bize sağlayan kullanıcının açık iznini almalısınız.
 6. Kullanıcı bu aktarıma veya kullanıma izin verse bile, kullanıcı verileri veya Facebook Kullanıcı Kimliği de dahil olmak üzere bizden aldığınız hiçbir veriyi, herhangi bir reklam ağına, reklam platformuna, veri aracısına veya reklamla ya da para kazanmayla ilgili başka araçlara doğrudan veya dolaylı olarak aktaramazsınız. Dolaylı ile, örneğin verileri bir reklam ağına aktaracak üçüncü şahıslara aktaramayacağınız kastedilmektedir. Veriler ile, toplu haldeki, anonim veya bu veriler temel alınarak oluşturulan veriler dahil olmak üzere Facebook Platformu (API, Sosyal Eklentiler vb.) kullanımından elde edilen tüm veriler kast edilmektedir.
 7. Facebook Kullanıcı Kimliklerini kendi uygulamanızın dışında hiçbir amaç için (ör. uygulamanızı oluşturmak ve çalıştırmak için gerekli altyapı, kod veya hizmetler) kullanamazsınız. Facebook Kullanıcı Kimlikleri, uygulamanızı oluşturmak ve çalıştırmak için kullandığınız internet altyapı hizmeti veya dağıtılmış bilgi işlem platformu gibi harici hizmetlerle kullanılabilir, ancak uygulamanızı çalıştırmak için bu hizmetlere ihtiyaç duymanız ve hizmetle aranızda Facebook Kullanıcı Kimliklerini gizli tutacağına dair sözleşme şartı olması gerekir.
 8. İçerik ortakları, reklam verenler veya reklam ağları gibi üçüncü şahıslarla uygulamanızın dışında paylaşımda bulunmak için anonim ve benzersiz bir tanımlayıcıya ihtiyacınız varsa, şu mekanizmamızı kullanmanız gerekir. Bu anonim benzersiz tanımlayıcıyı veri aracıları, bilgi aracıları veya kendi takdirimize göre belirleyebileceğimiz diğer hizmetler ile asla paylaşamazsınız.
 9. Kullanıcı verilerini satamazsınız. Uygulamanız üçüncü bir şahıs tarafından satın alınır veya üçüncü bir şahısla birleşirse, kullanıcı verilerini uygulamanızda kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak uygulamanızın dışına aktaramazsınız.
 10. Platformu kullanmaya son verirseniz veya uygulamanızı biz devre dışı bırakırsak, Facebook API'sini kullanarak elde ettiğiniz tüm verileri şu durumlar haricinde silmeniz gerekir: (a) Bu veriler temel hesap bilgileriyse veya (b) verilerini tutmak için kullanıcının açık iznini aldıysanız.
 11. Böyle bir kullanım için kullanıcıdan izin almış olsanız bile, bir kullanıcının arkadaş listesini uygulamanızın dışında kullanamazsınız, ancak uygulamanızla bağlantı kurmuş kullanıcıların arasındaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
 12. Kullanıcı isterse, bizden kullanıcıyla ilgili aldığınız tüm verileri silmeniz gerekir; bunun için kullanıcıların bu tür bir talepte bulunması ihtimaline karşı kolay erişilebilir bir mekanizma sunmanız gerekir. Koşullarımızı ihlal ettiğiniz takdirde Facebook API'den aldığınız verileri silmenizi isteyebiliriz.
 13. Kullanıcı böyle bir kullanım için izin verse bile, bir kullanıcıyla ilgili bizden aldığınız verileri herhangi bir reklam kreatifine ekleyemezsiniz.
 14. Uygulamanızın çalışması için sizin adınıza hareket eden bir temsilci dışındaki hiçbir tarafa gizli anahtarınızı vermemelisiniz. Hesap tanımlayıcılarınız altında gerçekleşen tüm işlemlerden siz sorumlusunuzdur.

III. İçerik

A. Genel

 1. İçeriklerin sorumluluğu: Reklamlar, kullanıcının oluşturmuş olduğu içerikler ve üçüncü şahıslar tarafından barındırılan, yayınlanan veya başka bir şekilde kullanıcılara ulaştırılan tüm içerikler dahil olmak üzere uygulamanızdaki içeriklerin tamamından siz sorumlusunuzdur. Bu içeriklerin Facebook tarafından sağlanmadığını açıkça belirtmeniz gerekir. Facebook Topluluk Standartları'na da uymanız gerekmektedir.
 2. Demografik kısıtlamalar: İçerik ilkelerimize ve ilgili tüm yasalara ve düzenlemelere uygun şekilde içeriğinize erişimi kısıtlamaktan siz sorumlusunuz. Buna yardımcı olmak için kontroller sağlamamıza rağmen, size sağlanan kontrollerin yeterliliğiyle ilgili hiçbir beyanda bulunmadığımızı ve uygulamanızın görüntülenebildiği her bir ülke için yasalara uygun kısıtlamaları yapmaktan sadece sizin sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayın.
 3. Reklamlar ve çapraz tanıtımlar:
  a. Facebook'un sosyal kanallarıyla dağıtılan içeriklere reklam ekleyemez, başka uygulamalarla çapraz tanıtım yapamaz ve internette arama işlevini sağlayamazsınız.
  b. Facebook.com adresindeki Uygulamalarda yalnızca Reklam Sağlayıcıları listesinde görünen şirketlerden gelen reklam veya benzeri para kazanma yöntemleriyle ilgili ürün veya hizmetleri kullanabilirsiniz.
 4. Promosyonlar: Facebook'ta bir promosyon (yarışma veya çekiliş) düzenler, bir promosyondan bahseder veya bir promosyona olanak sağlarsanız, Facebook’un Promosyon Kuralları'na uymalısınız.
 5. Facebook'tan izin: Yazılı iznimiz olmadan çevrimiçi şans oyunlarının, gerçek parayla oynanan yetenek oyunlarının veya piyangoların tanıtımını yapamaz ve bunlara değinen, olanak sağlayan ya da bunları bulunduran içerikler sunamazsınız.
 6. İçeriklerin kalitesi: Kullanıcılara kaliteli bir deneyim sunmaktan siz sorumlusunuz ve kullanıcıları yanlış yönlendirmemeli, yanıltmamalı, aldatmamalı, şaşırtmalı ve spam yapmamalısınız. Örneğin, Uygulama İstatistikleri'nde uygulamanızın aldığı olumsuz görüşleri takip ederek bunların eşiklerimizin altında kaldığından emin olmalı, aşırı derecede reklam veya hata vermekten kaçınmalı ve uygulamanızın açıklamasının uygulamanızın içeriğiyle tutarlı olduğundan emin olmalısınız.

B. İçerik Hakları

 1. Herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet hakları, gizlilik, kişilik hakları, manevi haklar ve diğer kişisel haklar veya mülkiyet hakları dahil herhangi bir hakkını ihlal eden içeriklere ya da aldatıcı veya düzmece içeriklere değinen, olanak veren, yer veren veya bu tür içerikleri kullanan içerikler tanıtmayacağınızı ve temin etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.
 2. İçeriğe ulaşılabilen tüm ülkelerde, uygulamanızın tüm içeriklerini veya uygulamanız içindeki tüm içerikleri Facebook kullanıcılarına kopyalamak, görüntülemek, dağıtmak, ekrana getirmek veya kamuya açık çalmak/oynatmak için gerekli tüm haklara sahip olmalı veya bu hakları temin etmelisiniz.
 3. Uygulamanızın tüm içerikleriyle veya uygulamanız içindeki tüm içeriklerle bağlantılı olarak üçüncü şahıslara olan tüm lisanslama, raporlama ve ödeme yükümlülüklerinden siz sorumlusunuzdur.
 4. Uygulamanızın içeriklerini dağıtmaya yetkinizin olmadığı ülkelerde veya bu tür içeriklerin dağıtımının üçüncü bir şahsın haklarını bir başka şekilde ihlal ettiği durumlarda, uygulamanızın içeriklerine erişimi engellemek için ticari açıdan makul coğrafi filtreleme teknolojisi kullanmalısınız.
 5. Bunu yapmakla ilgili hiçbir yükümlülüğümüz olmamasına karşın, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak uygulamanızın ve tüm içeriklerinin veya uygulamanız içindeki tüm içeriklerin gerekli lisanslarına sahip olduğunuzu kanıtlamanızı talep edebiliriz. Böyle bir durumda, bu talebimizi yerine getirmekle yükümlüsünüzdür.

C. Üçüncü Şahıs İçerikleri

Uygulamanızda üçüncü şahıslar tarafından gönderilen veya temin edilen içerikler bulunuyorsa, aşağıdaki kurallara uymalısınız:

 1. ABD'de, ihlal iddiası bildirimlerini almak için bir temsilci görevlendirmek, ihlale neden olan davranışları tekrarlayan kişilere yönelik hizmet feshi ilkesi ikamet etmek ve bir "bildirimde bulunma ve indirme" süreci işletmek dahil, Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası'nın ilgili güvenli limanlarının dışına çıkmamak için gerekli tüm adımları atmalısınız. Diğer ülkelerde, yerel telif yasalarına uymalı ve aldığınız ihlal iddiası bildirimleri üzerine işleteceğiniz uygun bir "bildirimde bulunma ve indirme" sürecine sahip olmalısınız.

IV. Uygulama Entegrasyon Noktaları

 1. Kullanıcıları Facebook'un sosyal kanallarını kullanmak (veya kullanımın arkasındaki içeriğe ulaşmak) için teşvik edemez ya da kanallarımızın kullanımıyla doğrudan bağlantılı bir teşviki ima edemezsiniz.
 2. Kullanıcı içeriği iş akışından önce manuel olarak oluşturmadığı sürece, aşağıdaki ürünlerle ilgili alanların hiçbirini önceden dolduramazsınız: Akış haberleri (Facebook.streamPublish ve FB.Connect.streamPublish için user_message parametresi ve stream.publish için mesaj parametresi), Fotoğraflar (açıklama), Videolar (açıklama), Notlar (başlık ve içerik), Bağlantılar (yorum) ve Jabber/XMPP.
 3. Bir kullanıcı size yayınlama izniverirse, kullanıcının adına yapacağınız işlemler kullanıcı tarafından beklenen işlemler olmalıdır ve kullanıcının uygulamanızda yaptıklarıyla örtüşmelidir.
 4. Sosyal eklentiler dahil olmak üzere Platform entegrasyonları:
  a. Reklamlarınız, Beğen düğmesi gibi sosyal eklentiler dahil olmak üzere yazılı iznimiz olmadan herhangi bir Platform entegrasyonu içeremez veya gösteremez.
  b. Beğen düğmesi veya Beğen kutusu eklentisinin yerini satamaz veya satın alamazsınız.
  c. Kullanıcıları kendi sitenizden veya uygulamanızdan başka hiçbir Sayfayı Beğenmeye teşvik edemezsiniz ve sunduğunuz tüm teşvikler Sayfanızı Beğenen yeni ve mevcut kullanıcılara açık olmalıdır.
  d. Beğen düğmesi veya Beğen kutusu eklentisi gibi sosyal eklentilerimizin unsurlarını engelleyemez veya gizleyemezsiniz.
  e. Reklam ağları, reklam platformları ve veri aracıları; (API Platformları, sosyal eklentiler, Paylaş düğmesi ve F logosu dahil olmak üzere ama bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) Facebook Platformu'nu, logolarını ve ticari markalarını kullanamaz.
 5. Facebook mesajlaşma özelliği (ör. bir @facebook.com adresine gönderilmiş e-posta) kullanıcılar arasındaki iletişim için tasarlanmıştır, uygulamaların kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmasını sağlamaya yönelik bir kanal değildir.

V. Yaptırım

Kendi takdirimize göre sizin veya uygulamanızın Facebook Platformu Koşul ve İlkelerimizi ihlal ettiğinizi belirlediğimiz takdirde size ve tüm uygulamalarınıza karşı yaptırım uygulayabiliriz. Yaptırımlar otomatik ve manuel olabilir, uygulamanızı devre dışı bırakma, sizin ve uygulamanızın Platform işlevlerine erişim kısıtlaması getirme, sizinle yapılan anlaşmaları sona erdirme veya kendi takdirimize göre doğru olduğunu düşündüğümüz herhangi bir işlemi içerebilir.

Geliştiricilerle iletişim, facebook.com veya facebookmail.com alanından uygulamaya kayıtlı iletişim e-posta adresine gönderilen e-postalar ile sağlanır. İletişimde kalmak için, lütfen e-posta adresinizin geçerli olduğundan ve bu mesajları filtrelemediğinden emin olun.

VI. Değişiklikler

Bu Platform İlkelerini gerekli olduğunu düşündüğümüzde öncesinde bildirimde bulunmadan istediğimiz zaman değiştirebiliriz. Platform kullanımınızın devam etmesi bu değişikliklerin kabulünü gerektirir.

VII. Tanımlar

 1. "Uygulamalar"dan kastımız uygulama tanımlama numarası atadığımız kanvas sayfası uygulamaları, Platform entegrasyonu veya başka teknik entegrasyonlardır.
 2. "Facebook Sosyal Kanalı"ndan kastımız bir uygulamanın kullanıcıya yönelttiği, kullanıcının adına veya izniyle sağlayabileceği, görüntüleyebileceği veya dağıtabileceği Uygulama Bilgileri Kısmı, Sayfa Sekmesi, Akış, İstekler (davetler dahil), gelen kutusu ekleri, Sohbet, Kapak, Yer İşaretleri veya başka kullanıcı profili özellikleri veya Facebook iletişim kanalıdır.
 3. “Temel hesap bilgileri”nden kastımız: ad, e-posta, cinsiyet, doğum tarihi, yaşadığı şehir ve profil resmi URL'sidir.
 4. "Facebook Platformu Koşul ve İlkeleri"nden kastımız Hak ve Sorumluluklar Bildirimi ve Platform İlkeleri'dir.
 5. "Facebook'tan alınan kullanıcı verileri"nden kastımız, bizden aldığınız, kullanıcılarımızın bize sağladığı veya belirli bir kullanıcımızla ilişkilendirdiğimiz tüm veri veya içeriklerdir (herhangi bir görsel, metin veya başka bilgiler veya malzemeler dahil).

VIII. Marka ve Promosyon İlkeleri

Facebook Marka Kaynağı ve İzinler Merkezi'nde belirtilmiş kurallara uymalısınız.

IX. Reklam Kuralları

X. Facebook Geliştirici Ödemeleri Koşulları

Programa katılan geliştiriciler ödemeleri kabul etmek için bu koşullara tabidirler.

XI. Reklamlar API'si

 1. Her müşteri için ayrı bir hesap kullanmanız ve müşteri hesaplarınızı yapılandırmak için çok müşterili yönetici özelliğimizi kullanmanız gerekir.
 2. Üçüncü şahısların her biri için benzersiz bir uygulama oluştururmanız (veya tüm üçüncü şahıslardan kendi uygulamalarını oluşturmalarını istemeniz) ve sonrasında bizden bu uygulamalara Reklamlar API'mize erişim vermemizi talep etmeniz şartıyla, uygulamanızın beyaz etiket sürümünü üçüncü şahıslara sunabilirsiniz. Üçüncü şahıslar adına benzersiz bir uygulama oluşturursanız, müşterilerinizin Facebook Koşul ve İlkeleri'ni kabul etmesi için zorunlu bir alan eklemeniz gerekir.
 3. Bizden önceden izin almak şartıyla belirli reklamlara 1x1 piksel görüntüleme etiketleri yerleştirebilirsiniz. Siz veya reklam veren tarafından toplanan ya da elde edilen tüm veriler (Facebook hizmeti aracılığıyla başka türlü sunulmayan tüm görüntüleme etiketi verileri ve buradan elde edilen tüm veriler dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) sadece sizin tarafınızdan veya reklam veren tarafından söz konusu reklam verenin Facebook kampanyasının performansını optimize etmek ve ölçmek amacıyla kullanıcıların kimlikleri gizli kalacak şekilde kullanılabilir. Siz veya reklam veren, verileri şu amaçlarla kullanamazsınız: Facebook hizmeti üzerinde veya dışında yeniden hedefleme; verileri birden fazla kampanya arasında karıştırma; kullanıcı profilleri oluşturma veya çoğaltma ya da 1x1 piksel etiketleriyle izinsiz erişim sağlama veya yeniden yönlendirme yapma ya da bizim açıkça izin vermediğimiz diğer tüm amaçlar.

Örnekler ve Açıklamalar

Facebook Platformunda başarılı olmanızı istiyor ve bunun için en iyi yolun harika bir kullanıcı deneyimi sunmak olduğuna inanıyoruz. Platform İlkelerimiz size nelerin gerekli olduğunu açıklayarak başarılı olmanıza yardımcı olacaktır ve bu örnekler ve açıklamalar pratikte neler yapmanız gerektiğini anlamanızı sağlayacaktır.